ПАРИЖ (QHA) -

Підписання угоди про встановлення побратимських відносин між містами Мариньян і Євпаторія в окупованому Росією Криму є спробою колаборації з окупаційною владою на тлі триваючої агресії. Про це заявили у прес-службі посольства України у Франції.

— Посольство висловлює своє обурення у зв'язку із інформацією про підписання 14 травня мером французького міста Мариньян і так званим главою міста Євпаторія угоди про встановлення побратимських відносин між містами Мариньян і Євпаторія, — йдеться у повідомленні.

У диппредставництві висловили переконання у тому, що ця подія суперечить позиції міжнародного співтовариства щодо засудження окупації півострова.

Нагадаємо, російські ЗМІ повідомили, що Євпаторія і французьке місто Мариньян підписали угоду про встановлення побратимських зв'язків. Від Євпаторії документ підписала так званий "голова міської ради" Олеся Харитоненко, від Мариньяну — мер міста Ерік Ле Діссез.

Раніше повідомлялося, що Ялта і приморське сірійське місто Латакія стали побратимами.

Відзначимо, до окупації Криму росіянами, містами-побратимами перлини Криму були Улан-Уде (Росія), Санта-Барбара (Каліфорнія, США), Рієка (Хорватія), Поццуолі (Італія), Ніцца (Франція), Акапулько (Мексика), Баден-Баден (Німеччина), Батумі (Грузія), Ейлат (Ізраїль), Галац (Румунія).

QHA