КИЇВ (QHA) -

 

Україна документує кожен випадок незаконної зупинки Росією суден в Азовському морі, щоб використовувати це в міжнародних судах.

Про це в ефірі "Громадського" повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТот) Георгій Тука.


    — Більш того, збираються свідчення судновласників і капітанів тих суден, які затримуються Російською Федерацією. Весь цей матеріал збирається, і він буде основою для подальшого позову (проти РФ, - ред.) З боку Міністерства закордонних справ в міжнародні судові інстанції.Тука підкреслив, що зупинка суден в Азовському морі незаконна.

Згідно морського права, судна можна зупиняти тільки в чотирьох випадках: работоргівля, піратство, незаконне ведення ефірного мовлення і зміна прапора.

 


Європейський парламент прийняв резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі. В Європарламенті зазначили, що Росія хоче зробити Азовське море внутрішнім озером. Рада ЄС закликає вимагати від Росії негайно припинити інспекції суден, а також розглянути в зв'язку з цим контрзаходи, оскільки вона в грубій формі блокує кораблі, які йдуть через Керченську протоку.

 


Джерело: Громадське

QHA