КИЇВ (QHA) -

Прокурор АРК Гюндуз Мамедов провів зустріч з представниками офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Генеральній прокуратурі України, під час якої розповів про військові злочини і злочини проти людяності в окупованому Криму. Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

— Під час зустрічі обговорювалися такі грубі порушення міжнародного гуманітарного права, як примус до служби у збройних силах держави-супротивника, примусове переміщення цивільного населення з території півострова Крим, вимушеного набуття громадянства Росії, — йдеться у повідомленні.

Мамедов зазначив, що усі злочини на анексованому півострові потрапляють під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

— Перші кроки вже зроблені: у минулому році прокуратура автономії спільно з неурядовими громадськими організаціями «Українська Гельсінська спілка з прав людини» і «Регіональний центр з прав людини» направили три інформаційних повідомлення в Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду. Зараз готується ще низка повідомлень про факти військових злочинів у Криму.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна подасть до Міжнародного суду ООН меморандум про злочини Росії в окупованому Криму і на Донбасі. Глава МЗС зазначив, що меморандум важить близько 90 кілограм і складається з 17 500 сторінок тексту.

QHA