КИЇВ (QHA) -

Україна звільнить окуповані Росією Крим і Донбас, як зробила це армія УНР 100 років тому. Про це повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій під час відкриття ранкового засідання парламенту.

Парубій нагадав історію звільнення окупованих територій.

— 100 років тому в ці дні відбулося переможне звільнення Донбасу та Криму армією УНР від російсько-більшовицьких окупантів. 18 квітня частини УНР під командуванням Сікевича звільнили Бахмут, а згодом Юзівку, Горлівку, Дебальцеве і Ковпакове. А у цей день, 20 квітня 1918 року, підрозділи Запорізької дивізії під командуванням полковника Петра Болбочана звільнили станцію Новоолексіївку на Херсонщині, звідки почали звільнення Криму, — підкреслив він.

Спікер ВР зазначив, що «сьогодні ті ж події і той самий окупант».

— Я впевнений, спираючись на нашу історію, як і 100 років тому, Україна звільнить від російської окупації і Крим, і Донбас. Пам'ятаємо, боремося, перемагаємо.

Нагадаємо, глава РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна поверне під свій контроль окуповану частину Донбасу, а потім анексований Росією Крим.

Раніше Турчинов заявив, що Збройні сили України (ЗСУ) за декілька тижнів можуть розбити підрозділи російських військ, які знаходяться на окупованих територіях Донбасу. Однак, за його словами, дуже важлива реальна оцінка ворога під час планування військової операції. І тому важливо знати, скільки дивізій президент Росії Володимир Путін зможе перекинути проти ЗСУ.

QHA