КИЇВ (QHA) -

Українська влада працює над механізмом призначення органів виконавчої влади АР Крим. Про це на прес-конференції 20 серпня повідомив заступник постійного представника президента України в АРК Ізет Гданов, передає кореспондент QHA.

— Ми опрацьовуємо механізм призначення органів виконавчої влади у Криму, — повідомив Гданов.

За його словами, чинні норми Конституції України не дозволяють призначити виконавчу владу в обхід "Верховної Ради Криму", яка зараз є нелегітимною.

— Відповідно до Конституції та адміністративно-територіального поділу, Автономна республіка Крим має особливий статус — має прем'єр-міністра і Раду міністрів. Це вищий орган виконавчої влади Криму. Процес їхнього призначення такий, що Верховна рада АРК призначає прем'єр-міністра АРК за поданням Президента України. Наразі у нас де-факто немає органу виконавчої влади у зв'язку із деокупацією, — сказав Гданов.

Відновлена ​​посада необхідна для більш тісної взаємодії з Кабінетом Міністрів України в питаннях повернення Криму.

— Нам вона потрібна, щоб за сферами опрацьовувати програми щодо реінтеграції та деокупації Криму, — підкреслив Гданов.

Як раніше повідомляло QHA, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що у новій «кримській резолюції» необхідно акцентувати увагу на порушеннях Росією прав України як держави, які, у свою чергу, провокують порушення прав людини.

QHA