КИЇВ (QHA) -

22 українських нардепа поставили свої підписи під зверненням, яке закликає українського активіста Володимира Балуха, незаконного утримуваного російськими окупантами в Криму, припинити голодування.

У повідомленні народні обранці висловили безмежну повагу до Балуха та його боротьби, яка є прикладом для усієї країни.

— Україні потрібні живі герої. Ваше здоров'я і життя будуть найкращою частиною перемоги України, — йдеться у зверненні.

Нардепи нагадали, що після окупації півострова Володимир Балух не визнав російської влади, продовжував брати участь в проукраїнських акціях, і в підсумку був заарештований декілька разів за відмову знімати український прапор зі свого будинку. Після того, як на його будинку з'явилася табличка "Вулиця Героїв Небесної Сотні", до Балуха прийшли з обшуком і «знайшли набої, придатні для стрільби». У результаті суд окупаційної влади засудив Володимира до більш, ніж трьох років в'язниці.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала українського активіста припинити голодування.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що необхідно переконати кримського політв'язня Володимира Балуха припинити голодування.

Чубаров зазначив, що мета голодування Балуха зрозуміла, але про «цинічну поведінку окупантів в Криму вже знають в усьому світі».

QHA