КИЇВ (QHA) -

Старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський вважає, що отримання грошей від Міжнародного валютного фонду стає все більш складним через наближення в Україні виборів.

— Мені здається, що час win-win реформ пройшов. Всі ці реформи, які вимагає виконати МВФ, десь непопулярні, десь зачіпають інтереси політиків. Вони складні і тому не рухаються, — сказав експерт на круглому столі в Інституті Горшеніна в п'ятницю.

На думку експерта, депутати не готові йти на поступки.

— Можливо, буде хороший ефект через два-три роки. А чим ближче до виборів, тим менше депутати будуть схильні голосувати за реформи, коли виборцям потрібно буде чимось жертвувати в короткостроковій перспективі, — пояснив він.

При цьому Яблонський нагадав, що у 2019 році Україна має розплачуватися за зовнішніми боргами.

Нагадаємо, у квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизації є перевіркою для уряду Гройсмана.

11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом $ 17,5 млрд дол. терміном на чотири роки.

QHA