ЛОНДОН (QHA) -

Посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко засудила візит британського депутата від Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і євродепутата Білла Етеріджа в окупований Росією Крим.

Про це йдеться у листі на адресу Етеріджа, опублікованому на сайті українського диппредставництва.

— Я пишу з метою засудити ваш нещодавній візит до окупованого Росією українського Криму, де ви брали участь в так званому Ялтинському міжнародному економічному форумі, який також відвідали союзники сирійського президента Башара Асада, — написала дипломат.

За її словами, відвідування українського півострова без згоди Києва не тільки суперечать національному законодавству, а й офіційній позиції уряду Великобританії.

Галібаренко також повідомила, що у той час, як міжнародне співтовариство засуджує окупацію Росією Криму та Донбасу, називаючи це актом агресії, незаконний візит до Криму є нічим іншим, як визнанням російської ворожої політики, яка також уособлює масове порушення прав людини.

— Незаконно відвідуючи окуповану територію, ви навмисне граєте на руку Кремля, що є нічим іншим, як ганьбою, — написала дипломат.

QHA повідомляло, що прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала досудове розслідування за фактом порушення депутатами Федеративної Республіки Німеччина порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію.

Нагадаємо, 3 лютого в окупований Крим прибула делегація у складі трьох депутатів від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит німецьких депутатів в окупований Крим матиме для них "дуже негативні правові наслідки". У відповідь депутати заявили, що їх «не турбують погрози Києва заборонити їм в'їзд в Україну, вони розраховують відвідати Крим ще неодноразово».

Джерело: Укрінформ

QHA