КИЇВ (QHA) -

Українці потребують нових політичних лідерів і «нових облич» у державному апараті. Таку думку сьогодні на прес-брифінгу висловила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

— За результатами нашого опитування 62% українців хочуть бачити нових лідерів на чолі держави. Якими мають бути ці люди? Тут українці найбільше «тужать за порядністю» і хочуть бачити некорумпованих і чесних політиків. Також вони не мають бути залежними від різноманітних фінансових груп, — сказала вона.

Експерт також уточнила, що за результатами соцопитувань, українці не хочуть бачити при владі представників великого бізнесу. Тільки третина опитаних хочуть бачити при владі лідерів вже існуючих політичних сил.

— Серед нових осіб, які з'явилися в українській політиці, можна виділити трьох кандидатів: Вакарчук — 7%, Зеленський — 6,6% і Мураєв — 5,5%. Майже половина українців заявила, що до влади мають прийти громадські активісти, — підкреслила Бекешкіна.

Вона також додала, що 13% українців не вірять, що громадські активісти зможуть реально змінити країну, через нестачу фінансових ресурсів.

— Більшість людей не вірить, що активісти зможуть мати достатньо впливу через відсутність фінансової підтримки і корупційних схем. Тобто, або вони стануть корупціонерами, або не зможуть ні на що впливати, — додала вона.

Як раніше писало QHA, більше 15% українців готові віддати свій голос на президентський виборах 2019 року за чинного президента України Петра Порошенка. Про це на презентації результатів масштабного соціологічного опитування «Україна: настрої та очікування» повідомив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

QHA