СОФІЯ (QHA) -

Посол України в Болгарії Микола Балтажи висловив обурення заявою голови болгарської партії "Атака" і провладної парламентської фракції "Об'єднані патріоти" Волена Сідерова про те, що в Україні відбувся "профашистський переворот", а Крим належить Росії.

Посол закликав болгарську владу засудити антиукраїнські, антидемократичні та антиєвропейські висловлювання глави правлячої парламентської фракції.

Дипломат висловив глибоке обурення маніпулятивною, недостовірною і неприйнятною заявою лідера партії «Атака».

— Закликаю болгарську владу засудити антиукраїнські, антидемократичні та антиєвропейські висловлювання голови правлячої парламентської фракції, що свідчать про підтримку агресії РФ проти України і дискредитують офіційну позицію держави і Болгарське головування у Раді ЄС, — йдеться у повідомленні посольства.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Болгарія вперше після вступу до ЄС стала головою Ради Євросоюзу. Естафету піврічного головування Болгарія прийняла від Естонії, яка була на чолі Ради протягом другої половини 2017 року.

У вересні 2017 року прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борісов заявив, що Болгарія виступить за скасування санкцій проти Росії під час свого головування в Раді ЄС у 2018 році.

Він зазначив, що спробує скасувати санкції, однак не впевнений, чи встигне його країна "вирішити цю дуже складну задачу".

QHA