КРУПИЧПОЛЕ (QHA) -

Ухвалення Кримської декларації — серйозний знак після зустрічі президентів США Дональда Трампа і Володимира Путіна у Гельсінкі, де відбулися перемовини за зачиненими дверима і не був підписаний жоден документ. Про це заявив заступник голови глави Меджлісу кримськотатарського меджлісу Ільмі Умеров під час заходів у селі Крупичполе Чернігівської області, присвячених річниці встановлення пам'ятного знака на честь братніх відносин кримськотатарського і українського народів, передає кореспондент QHA.

Після зустрічі глав США і РФ, кожна сторона по-своєму трактувала її підсумки, зазначив Умеров. Однак "Кримська декларація" продемонструвала, що зовнішня політика США не може піддаватися зміні лише з боку однієї людини, додав заступник голови Меджлісу.

— Це свідчить про те, що у США існує ефективна система поділу влади. Декларація дуже серйозна. У ній наголошується, що США ніколи не визнають юрисдикцію РФ в Криму. Там міститься заклик до Росії забратися з України і відновити територіальну цілісність нашої країни, — сказав Умеров.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що США підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію». Незабаром Європейський Союз також заявив про підтримку позиції США щодо невизнання анексії Криму.

QHA