АНКАРА (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров відзначив, що потрібно інформувати світову громадськість про те, що відбувається в окупованому Криму. Про це він повідомив на офіційному відкритті офісу української громади в Анкарі за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, передає кореспондент QHA.

— Ми можемо інформувати світову громадськість про те, що відбувається в Криму: хоч у питаннях репресій, хоч у питаннях деокупації, хоч у питаннях знищення культурної спадщини. Наприклад, зі знищення Ханського палацу, ми говоримо для того, щоб у світі якомога більше людей знало про те, що насправді відбувається в Криму, — заявив Ільмі Умеров.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу підкреслив, що якщо не вести перемовини про ситуацію на анексованому півострові, то є ймовірність того, що репресії триватимуть «ще більш грубо, більш різко і рішуче».

Ільмі Умеров заявив, що на відкритті офісу української громади в Анкарі за участю глави МЗС України піднімалися питання про проблеми окупованого Криму, кримських татар, і про Ханський палац, який через «реставрації» може втратити історичну привабливість.

— Надія на те, що, вислухавши інформацію про ситуацію в Криму, керівники багатьох країн поводитимуть себе більш активно в питаннях у відношенні до Російської Федерації: розширюватимуть санкції до тих пір, поки вони стануть дійсно ефективними.

Розширювати санкції необхідно для того, «щоб вони зрозуміли, що увесь світ дивиться, стежить і знає про їхні злодіяння, і щоб вони змушені були відмовитися від деяких своїх намірів», додав заступник голови Меджлісу.

QHA повідомляло, що 30 березня відбулася зустріч Павла Клімкіна з турецькими парламентаріями. У зустрічі взяли участь лідер кримскотатaрского народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова та інші.

Відзначимо, вчора був другий день робочого візиту глави МЗС України до Туреччини.

QHA