КИЇВ (QHA) -

 

Українська православна церква Московського патріархату не братиме участі у створенні автокефальної Української православної церкви. Таку постанову схвалив Собор єпископів УПЦ МП.

Священнослужителі вважають, що надання автокефалії Україні нав'язано ззовні.

— Собор єпископів зазначає, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав'язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності, поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України. В таких умовах участь єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви у цих процесах вважаємо неможливим, — повідомляється у постанові.

 

Собор УПЦ МП заявив про незаконність дій Вселенського патріархату в наданні автокефалії Українській церкви і про припинення будь-яких відносин з Константинополем.

— Незаконні дії Константинопольського Патріархату призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і у світовому Православ'ї. У зв'язку із цим, євхаристійне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом наразі неможливе і припиняється.

 

У свою чергу, в адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що голова держави відкритий до діалогу з представниками УПЦ МП.

— Президент України готовий до діалогу. Двері "Українського дому" залишаються відкритими.

 

Відзначимо, що сьогодні, 13 листопада, зірвалася анонсована зустріч президента Порошенка з представниками УПЦ МП. Про це розповів прес-секретар Київської Патріархії архієпископ Євстратій Зоря.

 

Раніше архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Іов заявив, що з канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату.

Він також пояснив, що в Україні не зможуть канонічно існувати дві православні церкви.

Нагадаємо, Синод Вселенського Патріархату 11 жовтня зняв анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними. Синод також визнав незаконною анексію Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році.

Патріарх Філарет заявив, що Україна отримає Томос про надання автокефалії після об'єднання трьох православних церков — УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату.

 

Джерело: news.church.ua

QHA