МАДРИД (QHA) -

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, виступаючи в Сенаті Іспанії, попросив сенаторів підтримати активацію статті 155 Конституції Іспанії, яка передбачає введення прямого управління у Каталонії.

Рахой зазначив, що стаття 155 буде застосована вперше з 1978 року, коли була прийнята Конституція країни, однак це необхідно зробити, враховуючи "винятковість ситуації".

Він нагадав, що влада Каталонії багаторазово ігнорувала рішення Конституційного суду, прийнявши неправомірні закони для легалізації референдуму і провівши незаконний плебісцит.

— Це все антидемократичні рішення, вони суперечать закону, нормальній поведінці у будь-якій демократичній країні, іспанським та європейським цінностям, зазначив глава уряду.

Він також звинуватив лідера Каталонії Карлеса Пучдемона в тому, що, незважаючи на неодноразові вимоги Мадрида, він так і не зумів пояснити, чи проголосив він незалежність республіки.

Рахой переконаний, що застосування статті 155 — це єдиний легальний і демократичний механізм, який допоможе повернути законність і порядок Каталонії.

Нагадаємо, раніше лідер Каталонії заявив, що регіон оголосить незалежність, якщо уряд Іспанії застосує статтю 155 Конституції і обмежить самоврядування регіону.

Президент Європейського парламенту Антоніо Таяні заявив, що жодна країна Європи не визнає незалежність провінції від Іспанії.

Джерело: El Pais

QHA