КИЇВ (QHA) -

У Києві, 17 квітня, у рамках підтримки пенсійної реформи в Україні, уряд США передав Пенсійному фонду України нову надпотужну серверну систему, повідомляє кореспондент QHA.

— Переконана, що ця серверна система надасть Пенсійному фонду України інструментарій, необхідний для забезпечення ефективності та гнучкості його діяльності, а також надійного захисту даних понад 42 млн громадян України. Вона уособлює підтримку американським народом зусиль України у сфері пенсійної реформи, — сказала посол США в Україні Марі Йовановіч.

Голова правління ПФУ Олексій Зарудний пояснив, що нова серверна система «Oracle» покращить обслуговування пенсіонерів, які зможуть відстежувати свої пенсії в режимі онлайн у сучасній та захищеній системі. Вона надає ПФУ обчислювальні потужності, що необхідні для централізації пенсійних даних, зберігання та обробки їх у захищеному середовищі, а також дозволить швидко та надійно здійснювати пенсійні виплати.

На церемонії передачі сервера був присутній віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко який наголосив, що пенсійна реформа — це не лише зміна формули нарахування пенсій, а й покращення якості обслуговування людей.

— За останні три роки, ми зробили значні кроки щодо модернізації сервісів Пенсійного фонду. Так, наприклад, завдяки створеній централізованій базі даних застрахованих осіб і пенсіонерів, з 1 січня 2017 року пенсію можна оформити у будь-якій точці країни. Сьогодні завдяки новому обладнанню Пенсійний фонд отримав можливість для більш ефективного та оперативного оброблення інформації, а наші співгромадяни — ще більш надійний захист своїх персональних даних, — зазначив Розенко.

Нагадаємо, що американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу протягом 50 років. Починаючи з 1992 року USAID надало технічної та гуманітарної допомоги Україні на суму 1,8 млрд дол.

QHA