АНКАРА -

Уряд готується звернутися до Ради національної безпеки Туреччини з проханням продовжити дію режиму надзвичайного стану в країні на чергові три місяці, повідомив прем'єр-міністр Біналі Йилдирим.

Глава Кабміну нагадав, що термін дії режиму надзвичайного стану закінчується 19 липня.

— Урядовці, в принципі, сходяться на думці про необхідність звернення до Ради національної безпеки з метою продовження терміну дії режиму надзвичайного стану, — зазначив Йилдирим.

Режим НС строком на три місяці вперше був введений у Туреччині 21 липня 2016 року — незабаром після запобігання спроби військового перевороту в країні. Згадуючи про ті події липня 2016 року, прем'єр Туреччини сказав:

— У той день ми вирішили йти до кінця, і за необхідності віддати життя заради усунення загрози, що нависла над країною. Це рішення було погоджене з главою держави. Плани путчистів виявилися б успішними лише в одному випадку — за фізичного усунення президента і прем'єр-міністра.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня 2016 року група турецьких військовослужбовців, які перебувають в організації FETÖ Фетхуллаха Ґюлена, зробила спробу збройного захоплення влади в країні. Наміри хунти були рішуче присічені завдяки діям керівництва Туреччини і органів правопорядку, а також пересічних громадян. У результаті подій 249 осіб загинули, понад 1500 були поранені.

Джерело і фото: АА

QHA