КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів під час позачергового засідання 15 лютого своїм рішенням ввів надзвичайний стан в енергетиці терміном на місяць. Про це повідомляють «Українські новини».

Надзвичайні заходи були введені з метою мінімізації використання дефіцитної антрацитної групи вугілля, поставки якого були заблоковані під час так званої «блокади ОРДЛО».

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомств, адже блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

— Я закликаю черговий раз тих, хто блокує, розблокувати постачання, не тільки вугілля, а й усього, що стосується економіки України... Блокування відбувається в зоні АТО і відноситься до компетенції РНБО, адже це питання національної безпеки і силових відомств, — заявив голова правління.

Тимчасові надзвичайні заходи, введені урядом, передбачають: зниження допустимого рівня резерву генеруючих потужностей з 1 ГВт до 500 МВт (гарячий резерв ТЕС на випадок аварійного відключення АЕС); зміна рівня мінскладу ТЕС у розрізі енергоблоків. Також на ринку електроенергії енергосистема переходить у ручне управління, і цінові заявки в тепловій генерації не застосовуватимуться. Робота АЕС переходить у режим тижневого маневрування.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Насалика, надзвичайні заходи дозволять економити до 300-350 тисяч тонн антрациту у місяць.

Надзвичайний стан буде діяти 1 місяць і може бути продовжений не більше ніж на місяць.

У той же час міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що продовження блокади загрожує зупинкою найбільших підприємств України, у тому числі, Авдіївського коксохімічного заводу і металургійних підприємств у Кривому Розі та Маріуполі.

— У такому режимі, як зараз, скільки діб буде працювати Авдіївський коксохім? Я знаю скільки — 9 діб. Після цього будемо гасити печі. Після цього ще тиждень і ми повинні будемо зупинити всі заводи Маріуполя. Після цього плюс Кривий Ріг і все таке, це для розуміння, — повідомив міністр.

Як повідомлялося раніше, акція «блокади торгівлі з окупантами» почалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ—Лисичанськ—Попасна на ділянці Гірське—Золоте, а також станцію «Світланове» із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування.

28 січня організатори блокади Донбасу заявили про намір її розширити.

Представники місцевої влади та СБУ засудили такі дії, назвавши їх популістськими і незаконними.

ФОТО: інтернет

QHA