КИЇВ (QHA) -

Лідер кримських татар, Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що для звільнення Криму і повернення його до складу України є два варіанти.

Перший, за його словами, — це зміщення президента РФ Володимира Путіна, а другий — розпад самої Росії.

— Ці два варіанти найбільш прийнятні — зміщення Путіна або ж розпад Російської Федерації. Я не думаю, що те, про що ми говоримо — відхід Путіна або розпад Росії — розтягнеться надовго. Зараз час динамічний і санкції досить ефективні. Не зовсім достатньо для того, щоб це було швидше. Але вони роблять свою справу і в кінцевому рахунку призведуть до таких результатів, — сказав він.

Говорячи про вирішення питання повернення Криму військовим шляхом, Джемілєв зазначив, що військові дії можуть призвести до знищення кримськотатарського народу, як це було з чеченським народом в Чечні.

— Ми взагалі проти військового вирішення, тому що тоді активують в першу чергу знищення кримськотатарського народу, як було в Чечні. І взагалі, зараз там така мілітаризація, що Крим може перетворитися на безлюдний острів. Вони туди навезли ядерної зброї, ті ж "Іскандери". Загалом, там повно усілякої гидоти, — сказав він.

Раніше Джемілєв спрогнозував ситуацію в Криму на найближчі роки. За його словами, півострів за російської окупаційної влади завжди буде на дотації.

При цьому значна частина дотацій з Росії йде в окупований Крим на військову інфраструктуру.

Джерело: Апостроф

QHA