КИЇВ (QHA) -

22 лютого 2014 року Верховна Рада України проголосувала за усунення від виконання обов'язків президента України Віктора Януковича.

У цей день парламент країни, до якого перейшла вся повнота влади після розстрілу активістів Революції Гідності, прийняв рішення поставити на голосування постанову "Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів Президента України".

У постанові зазначалося, що президент Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання своїх обов'язків, і, керуючись пунктом 7 частини 1 статті 85 Конституції України, Верховна Рада оголошує про проведення позачергових виборів президента 25 травня 2014 року.

Дану постанову підтримали всі депутатські фракції.

"За" проголосували: 36 нардепів від "Партії регіонів", 86 депутатів від ВО "Батьківщина", 41 депутат від партії "УДАР", 36 депутатів від ВО "Свобода"; 30 депутатів від "Комуністичної партії України", 99 позафракційних депутатів.

Проголосували "проти" або утрималися — 0.

Новим головою парламенту і тимчасовим виконувачем обов'язків президента України був призначений Олександр Турчинов. Конституція України (стаття 112) визначає, що в разі дострокового припинення повноважень президента України виконання обов'язків президента України покладається на Голову Верховної Ради України.

Росія цинічно використовувала самоусунення тодішнього президента України Януковича, назвавши зміну влади "державним переворотом" і виправдавши таким чином свою агресію проти України у Криму і на Донбасі. Тим часом світова спільнота визнала легітимність нової влади.

Вранці 22 лютого в резиденцію Януковича у Межигір'ї увійшли тисячі людей і були вражені розкішшю, в якій жив уже збіглий президент.

23 лютого фракція "Партія регіонів" заявила, що засуджує Віктора Януковича і покладає всю відповідальність за трагічні події в Україні на президента і його найближче оточення і що переходить в опозицію до нової влади.

25 лютого Віктор Януковича та його найближчих соратників оголосили в розшук за підозрою в організації злочинного угруповання і масових вбивствах людей з особливо обтяжувальними обставинами.

Зазначимо, на даний момент екс-президент Віктор Янукович проживає на державній дачі у підмосковній Баківці.

Земля належить федеральній казенній установі «Заміський будинок прийомів «Русичі» при Міністерстві внутрішніх справ і призначена для «будинку прийомів, розміщення іноземних фахівців».

QHA