СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Утиски малого бізнесу в окупованому Криму призвели до різкого скорочення турпотоків. Про це повідомив кримськотатарський громадський діяч, голова кримської організації «УКРОПу» Ерфан Кудусов.

Він зазначив, що за роки анексії в Криму змінився контроль і звітність для малого бізнесу. Високі штрафи загрожують закриттям багатьох підприємств. За словами Кудусова, якщо господар бізнесу кримський татарин, то РФ навіть не придумує причини для тиску, оскільки вистачає національності.

Окупанти заявили, що у 2017 році до Криму приїхало на відпочинок 5,4 мільйона туристів, однак за оцінками експертів, реальна кількість відпочиваючих не перевищила 1,5 мільйона чоловік.

— Утиски малого бізнесу, розрив транспортного сполучення з Україною, міжнародні санкції та поліцейський режим призвели до різкого скорочення турпотоків. Залатати пролом російська влада намагається у кращих радянських традиціях, роздаючи пільгові путівки бюджетникам, а то і примусово заганяючи держслужбовців у санаторії, — підкреслив експерт.

Він додав, що на анексованому півострові страждає сфера обслуговування — кафе, ресторани, сувенірні лавки та екскурсоводи.

QHA повідомляло, що за чотири роки анексії Криму туристичний потік на окупований півострів скоротився у 3 рази. Після окупації в Крим почали їздити туристи з низьким рівнем доходів у порівнянні з 2000 — 2013 рр., коли до Криму приїздили туристи з РФ із середнім і високим рівнем доходів. Це призвело до зниження у декілька разів рівня доходів населення від курортного сезону.

Джерело: ZN.ua

QHA