КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 29 квітня, у 17 областях України в 40 об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) розпочалися перші вибори депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських міських і селищних голів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Вибори проводяться у 4 міських, 14 селищних та 22 сільських громадах. До складу цих об'єднаних громад увійшли 133 місцевих ради.

Так, у Вінницькій області вибори проводять в 1 ОТГ, у Волинській — 1, Дніпропетровській — 4, Донецькій — 1, Запорізькій — 7, Івано-Франківській — 2, Кіровоградській — 3, Луганській — 1, Одеській — 3, Полтавській — 2, Рівненській — 3, Сумській — 1, Тернопільській — 2, Харківській — 4, Херсонській — 1, Хмельницькій — 2, Чернівецькій — 2.

Також сьогодні відбудуться додаткові вибори депутатів у громадах, приєднаних до ОТГ. Після проведення сьогоднішніх виборів у цілому в Україні буде створено 705 об'єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, раніше глава Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кіпень заявив, що децентралізація влади в Україні поряд з введенням електронного декларування, системи закупівель Prozorro і новою поліцією стала одним з тих небагатьох починань влади, яке вже зараз, нехай частково, але покращують життя українців.

QHA