АНКАРА (QHA) -

У столиці Туреччини Анкарі, на площі Анадолу, розпочався траурний мітинг пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Кореспонденти QHA перебувають на місці подій. Учасники мітингу тримають в руках кримськотатарські, українські й турецькі прапори.

Прозвучала молитва в пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу.

На мітингу виступають члени Меджлісу кримськотатарського народу, звучить кримськотатарська національна музика.

В руках учасників акції — плакат "Крим належить кримським татарам".

Як відзначав генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр, міська влада Анкари дала свою згоду на проведення мітингу.

Сьогодні глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував звернення до учасників жалобного мітингу в Анкарі.

У своєму зверненні Чубаров зазначив, що кримські татари ніколи не забудуть жертв депортації 1944 року. Разом з тим, народний депутат зазначив, що і сьогодні становище кримських татар продовжує залишатися важким.

Тим часом міністерство закордонних справ Росії закликало своїх громадян не брати участі в траурному мітингу в пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу, який вже розпочався в Анкарі.

Відзначимо, 18 травня 1944 року за указом Сталіна кримські татари були депортовані з Криму у віддалені райони Приуралля і Середньої Азії.

У 1989 році депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною. У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

QHA