АНКАРА (QHA) -

Офіційне відкриття офісу Українського союзу в Анкарі (Туреччина) відбулося 30 березня.

У заході взяли участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посол України в Туреччині Андрій Сибіга, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз.

Діяльність офісу почалася завдяки меценату Онуру Четінджевізу, який 15 років працює з Україною.

— У цьому офісі 40 років тому зародився один з моїх проектів. Тут зберігається моє серце. Завдяки шановному послу, я дізнався про проекти української діаспори. Згодом ми вважаємо за доцільне передати цей офіс українській діаспорі, — зазначив він.

Заступник глави Української спілки в Анкарі Галина Кізілкале підкреслила, що метою створення офісу є підтримка української культури і «можливість виховувати дітей в українських традиціях».

— У стіни союзу в будні дні приходять вивчати турецьку мову, вчитися малюванню та живопису, а в майбутньому ми плануємо, щоб були ще курси української мови для іноземців.

Глава МЗС України Павло Клімкін після церемонії відкриття зазначив, що дуже важливо, щоб Україна і Туреччина йшли далі заяв допомоги тим, хто потребує цього в окупованому Криму.

— Я вважаю, що ми пішли далі партнерства у напрямку реальної дружби, у напрямку міжлюдських відносин.

QHA повідомляло, що Павло Клімкін у рамках свого візиту до Туреччини зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Клімкін наголосив, що питання забезпечення прав та інтересів українців, які піддаються репресіям на тимчасово окупованих територіях України, перебувають у центрі підвищеної уваги країни.

Нагадаємо, 30 березня відбулася зустріч глави МЗС України з турецькими парламентаріями. У зустрічі взяли участь лідер кримскотатaрского народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова та інші.

QHA