АНКАРА (QHA) -

 

В Анкарі 26 вересня відбувся форум, присвячений 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною.

У заході взяли участь представники посольства України в Туреччині, професори університету Соціальних наук Анкари, експерти Центру стратегічних досліджень.

Як заявив на відкритті заходу професор університету Мехмет Барджа, мета форуму — обговорити перспективи подальшого розвитку двосторонніх відносин Анкари і Києва.

Представник Центру стратегічних досліджень Уфук Улуташ зазначив, що відносини між двома країнами отримали новий імпульс після розпаду СРСР, і нині Туреччина і Україна мають міцні соціально-економічні зв'язки.

Керівник Головного департаменту зовнішньої політики і європейської інтеграції Адміністрації Президента України Ігор Жовква також акцентував на інтенсивному розвитку взаємин.

Перша сесія форуму під назвою «Історичні основи двосторонніх відносин» тривала під головуванням експерта Центру стратегічних досліджень Мехмета Зекі Гюная.

На сесії також виступили експерти Центру вивчення цивілізацій Чорноморського регіону, Академії Наук України, професори політології.

Професор Філіз Тутку Айдин Безикоглу розповів про історію відносин між Україною і Туреччиною через призму кримськотатарського народу.

Він зазначив, що статус кримськотатарського народу як корінного народу Криму необхідно закріпити в Конституції України.

Другу сесію форуму під назвою "Регіональний розвиток і потенціал розширеного співробітництва" очолила другий секретар українського посольства Євгенія Габер.

Слово надали директору Дипломатичної академії України Сергію Корсунському, керівнику Дипломатичної академії МЗС Туреччини Месуту Озкану, заступнику директора департаменту Східної Європи Ахмету Ягмуру Гюльдере, який, до слова, має змінити на посаді чинного посла Туреччини в Україні.

— Я задоволений відносинами між нашими державами. У нас є великий потенціал розвитку соціально-економічних, культурних зв'язків. На жаль, двосторонні відносини, які поглибилася з 2003 року, пізно переросли в стратегічну площину. З 2011 року вони вийшли на новий рівень. Міністри двох країн щорічно зустрічаються один з одним. Є можливості для зростання двосторонньої торгівлі. До слова, наші народи зблизив встановлений у 2012 році безвізовий режим, — зазначив Гюльдере.

 

Раніше голова правління Міжнародної спілки бізнесменів України і Туреччини Бурак Пехліван заявив, що перемовини про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною можуть завершитися восени цього року. За його словами, договір про зону вільної торгівлі можуть підписати під час візиту до Туреччини президента України Петра Порошенка.

QHA