ВІДЕНЬ (QHA) -

 

В Австрії затримали колишнього полковника Збройних сил за підозрою в тому, що він протягом 20 років займався розвідувальною діяльністю на користь Росії.

Екс-офіцеру зараз 70 років. Ймовірно, він збирав дані про австрійські ВВС, артилерійські системи та міграційному кризі.

Крім того, він підозрюється в передачі детальної інформації про багатьох високопоставлених військових Австрії.

За даними місцевих ЗМІ, підозрюваний кожні два тижні виходив на зв'язок з контактною особою в Росії.

За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро.

У зв'язку з цим затриманням, голова МЗС Австрії Карін Кнайсль скасувала свій візит до Росії, який повинен був відбутися 2 — 3 грудня.

Цей візит хотіли присвятити імплементації "Сочинського діалогу". Також в рамках візиту повинен був пройти форум громадянського суспільства Росії та Австрії.

Канцлер Австрії Себастьян Курц зазначив, що "подібні дії не поліпшать відносин з Росією".

МЗС Австрії викликав для роз'яснень російського посла.

 


Голова російського МЗС Сергій Лавров заявив, що його відомство пояснить послу Австрії "якими методами треба діяти, якщо Відень має питання до Москви".

 


У березні співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі затримали російського шпигуна. Агент підтримував контакти з російськими розвідниками під дипломатичним прикриттям у посольстві у Варшаві і надавав інформацію про інвестиції. Підозрюваний також цікавився будівництвом "Північного потоку-2".

Раніше в Литві затримали трьох осіб, підозрюваних в роботі на російські спецслужби. Громадяни Литви передавали інформацію про військових та стратегічні об'єкти країни.

4 жовтня влада Нідерландів заявила, що вислали чотирьох росіян, які намагалися організувати хакерську атаку проти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі.

За інформацією голландської влади, кібератаку намагалися організувати співробітники ГРУ, серед яких був IT-фахівець. Підозрювані мали при собі дипломатичні паспорти.


Джерело: УП, РИА Новости

 

QHA