КИЇВ (QHA) -

 

У багатьох країнах світу не лише звичайні люди, але й правозахисники, не знають, що зараз насправді відбувається в окупованому Криму. І чим далі від України, тим менша поінформованість як про статус півострова, так і про ситуацію там з правами людини.

Про це агентству QHA розповіла голова Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик, коментуючи підготовку нової «кримської резолюції», яка планується до затвердження на Генасамблеї ООН наприкінці грудня.

Зокрема, правозахисниця розповіла, що у Південно-Африканській Республіці правозахисники були впевнені, що Крим вже давно де-факто повернувся до складу України.

— Я зустрічалася з правозахисниками з Південно-Африканської Республіки, які проводять велику роботу в своїй країні, але вони навіть не думали, що зараз така ситуація в Криму, вони думали, що Крим повернувся до України. Вони бачили його у новинах, коли була окупація у 2014 році, потім усе заспокоїлося, і вони навіть думали, що конфлікт вирішився. В Україні багато інформації є про Крим і нам здається, що її (скрізь) багато. Але якщо реально подивитися на порядок денний міжнародних організацій, на те, що знає населення різних країн, то це мізерна інформація.

 

Тетяна Печончик також відзначила, що Росія активно працює з різними країнами світу, намагаючись зняти з порядку денного міжнародних організацій тему деокупації Криму. І Росії вдається залучити прихильників не лише серед тих країн, які залежать від неї економічно, серед країн «третього світу», або країн, де правлять авторитарні режими, але й серед країн Євросоюзу. Прихід популістів або «друзів Путіна» до влади вже починає впливати на позицію окремих країн Європи. Правозахисниця акцентує, що дуже важко втримувати тему Криму на світовому порядку денному.

— Можна подивитися на ті процеси, які відбуваються у Європі, в таких країнах, як Італія, де захоплюють владу популісти. Вони намагаються скасувати санкції, які були запроваджені, зокрема, через анексію і окупацію Криму… Є дуже багато роботи Російській Федерації на те, щоб роздробити ці країни і навіть Європейський Союз, який є досить єдиний і намагається говорити єдиним голосом, там у багатьох країнах приходять до влади популісти, приходять до влади друзі Путіна, в Угорщині ми бачимо, що відбувається, в інших країнах. І звичайно, набагато складніше утримувати тему Криму на порядку денному в той час, коли робиться все, щоб вона зникла і щоб санкції були зняті.

 

В інтерв’ю Тетяни Печончик агентству QHA «Кримська резолюція»: Росії дорікнуть за кримчан у Сирії та антитерор проти інакодумців» читайте детальніше про те, які нові порушення з боку РФ прав кримчан слід включити до чергової резолюції ГА ООН; чи безкарно Росія ігнорує вимоги ООН; чому Україні не вдається розширити підтримку своєї позиції на полях асамблеї; чи зможуть місії ООН і ОБСЄ прорватися на окупований півострів і чи справді питання Криму сходить з порядку денного.

QHA