КИЇВ (QHA) -

Подробиці дій самопроголошеного суду анексованого Криму повідомила на своїй сторінці у Facebook користувач Анна Богачова.

— Наближаються суди з продовження запобіжного заходу для "ялтинської групи" обвинувачених у "справі Хізб-ут-Тахрір". Цього разу дати і час у всіх різні, з того, що нам поки відомо: 05.09.16 11.00 Куку Емір-Усеїн, 12.00 Алієв Муслім, 15.00 Джеппаров Арсен. 6 вересня суди пройдуть 12.00 Сірук Вадим, 14.00 - Алімов Рефат, поінформувала Богачова.

Також вона висловила надію на підтримку учасників засідання і присутність у суді людей, які відстоюють права кримських татар, затриманих за надуманими звинуваченнями.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських татар з метою дискредитувати їх як «терористів». Найчастіше силовики діяли агресивно  вибивали вікна, насильно вивозили людей. На допиті затриманих запитували, чи не є вони або їхні друзі терористами, чи не перебувають у якійсь екстремістській організації та чи не збираються в Сирію.

Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою лишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Інвер Бекіров та Муслім Алієв. Усі вони були суспільно активними громадянами. Зокрема Емір-Усеїн Куку до арешту займався правозахисною діяльністю, фіксував випадки порушення прав людини в Криму.

ФОТО: інтернет

QHA