КИЇВ (QHA) -

З континентальної України в анексований Крим у якості туристів їде дуже обмежена кількість українських громадян як у зимовий, так і в літній періоди. Про це заявив кореспонденту QHA постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

Збільшення пасажиропотоку влітку Бабін пов'язує насамперед з тим, що люди з материка їдуть провідати своїх рідних і залагодити проблеми з майном.

— Дуже невелика кількість громадян України їде влітку в анексований Крим як туристи. Так, можна говорити про те, що збільшується пасажиропотік, приблизно до декількох сотень тисяч чоловік на місяць. А взимку це сотня-півтори осіб на місяць. Це пов'язано, перш за все, з тим, що люди їдуть до родичів. Ті, хто ще може заїхати на анексований півострів, перевіряють стан майна, яке вони були змушені залишити на окупованій території. Тут ми маємо ситуацію, коли це не туристи в класичному розумінні цього слова. І коли окупаційні власті говорять, що кількість українських громадян перетнуло КПВВ, то це означає, що українці підтримують сімейні та культурні зв'язки. Також це можуть бути жителі окупованих територій, які виїжджають на материк вирішити проблеми вступної кампанії до вищих навчальних закладів, отримати документи і т.д., — зазначив він.

Нагадаємо, після анексії Криму потік туристів з України та країн далекого зарубіжжя практично повністю припинився.

Раніше QHA повідомляло, що Туреччина розраховує на 3 мільйони українських туристів.

Окупанти нарахували в Криму півмільйона іноземних туристів. Анексований Крим став третім за популярністю серед іноземців в Росії, стверджують автори рейтингу.

QHA