МАГАС (QHA) -

 

Влада Інгушетії дозволила противникам передачі частини інгушських земель Чечні проводити акції протесту в столиці республіки Магасі до наступного понеділка, 15 жовтня. При цьому учасникам протесту висунули умову: вони не протестують вночі.

Сьогодні, 8 жовтня, антиурядовий мітинг перемістився з-під парламенту Інгушетії до будівлі телерадіокомпанії "Інгушетія".

За оцінками влади, на акцію протесту вийшло близько ста чоловік, хоча раніше кількість мітингувальників доходила до декількох тисяч.

На мітингу виступив перший президент Інгушетії Руслан Аушев. Він підтримав протестувальників, заявивши, що керівництво республіки зробило помилку, уклавши договір з Чечнею без громадського обговорення.

Однак глава республіки Юнус-Бек Євкуров закликав припинити мітинг.

— Я звертаюся до братів і сестер інгушів: припиніть торгувати цим питанням.

 У той же час, лідер ЛДПР Володимир Жириновський через ситуацію на Північному Кавказі закликав скасувати в Росії усі національні республіки.

— Єдине вирішення проблеми — укрупнення регіонів за рахунок об'єднання сусідніх і створення нових, адміністративно-територіальних, а не національних регіональних кордонів, — написав він у своєму Telegram-каналі.

 

Нагадаємо, 26 вересня голови Інгушетії і Чечні, Юнус-Бек Євкуров і Рамзан Кадиров, підписали договір про закріплення адміністративного кордону між регіонами, який не був чітко встановлений ​​з часів розпаду Чечено-Інгушської АРСР у 1991 році. Документ передбачає перехід Сунженського району Інгушетії сусідній Чечні.

Це рішення викликало протест серед населення Інгушетії, через що до столиці республіки ввели колону з підрозділами Росгвардії.

4 жовтня близько 5 тисяч людей вийшли до будівлі парламенту, протестуючи проти рішення про передачу сусідній Чечні частини території Інгушського району. До них вийшла делегація депутатів у супроводі співробітників Росгвардії. У цей момент пролунали постріли, і бійці Росгвардії повели депутатів назад в урядовий квартал.

 

Проти ухвалення законопроекту про встановлення кордону з Чечнею виступив Конституційний суд республіки. У його відгуку йдеться, що Народні збори не уповноважені розглядати такий законопроект, а питання передачі земель потрібно вирішувати на республіканському референдумі.

 

Джерело: Кавказ. Реалии

QHA