НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Сьогодні, 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.

Зазначається, що в результаті голосування 71 країна виступила "за" прийняття документа, 25 — "проти" і 77 утрималися. Серед тих, хто був проти: Білорусь, Венесуела і ряд інших країн.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, який входить до складу української делегації у Нью-Йорку, на засіданні комітету зазначив, що Росія продовжує порушувати свої зобов'язання, як держава-окупант, щодо Криму. За його словами, кримчани живуть у страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.

У свою чергу російський представник назвав документ «відірваним від реальності» і черговою спробою України змінити статус Криму «всупереч ухваленому на референдумі рішенню народу у Криму».

Також у складі української делегації на засідання Генеральної асамблеї ООН прибули члени Меджлісу кримськотатарського народу, зокрема народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, в кінці минулого року ООН переважною більшістю голосів прийняла Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна). Тоді, під час першого голосування у Третьому комітеті (15 листопада) документ підтримали 73 країни, 26 проголосували проти. Пізніше, 19 грудня, Генеральна асамблея ООН остаточно прийняла документ. "За" нього віддали голоси 70 держав-членів ООН, 26 залишилися "проти".

За процедурою, для обмеження доступу до документа потрібна проста більшість голосів голосуючих держав.

QHA повідомляло, що в Україні підготовлено ряд ініціатив, спрямованих на посилення міжнародного тиску на Росію у зв'язку із репресіями, організованими нею в окупованому Криму.

Джерело: Крим.Реалії

QHA