НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

У Раді Безпеки ООН відбудеться екстрене засідання щодо ситуації в Ірані.

Про це повідомляє прес-служба організації.

Засідання розпочнеться о 21:00 за київським часом. Ініціатором засідання виступила делегація зі США.

Як зазначено в програмі засідання, ще однією ключовою темою обговорення на зустрічі стане загальна ситуація на Близькому Сході. Нагадаємо про те, що у зв'язку із протестами в Ірані у найближчі дні буде скликана сесія Радбезу ООН у Нью-Йорку і Ради з прав людини ООН у Женеві, на початку цього тижня заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.

Нагадаємо, вчора президент США Дональд Трамп заявив, що іранці, які протестують проти корупції в країні, у потрібний момент отримають потужну підтримку від Вашингтона.

Нагадаємо, кількість загиблих в Ірані збільшилася до 20 осіб.

Раніше повідомлялося, що влада ісламської республіки ухвалила рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, "аби заспокоїти і гарантувати безпеку в суспільстві".

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом нетривалого відтинку часу протести охопили низку інших міст Ірану, у тому числі й Тегеран — столицю країни.

Якщо на початку протестувальники висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть складення повноважень глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран аятоли Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангирі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, аби підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангирі, пояснюються вислови і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!».

QHA