ТЕГЕРАН (QHA) -

В Ірані поновилися масові акції соціального характеру, які затихли у січні цього року. Про це повідомляють світові ЗМІ.

Учасники демонстрацій вступають у зіткнення з представниками правоохоронних органів. Так, 25 червня, поліцейські застосували сльозогінний газ проти демонстрантів біля будівлі іранського парламенту. На головному ринку Тегерана також відбувся масовий мітинг.

Демонстранти обурені різким падінням курсу місцевої валюти — ріалу. У демонстраціях беруть участь не тільки торговці, і тривають вони не тільки у Тегерані, а й в інших містах країни.

Дорожнеча і ослаблення ріалу — дійсно серйозна проблема, але учасники мітингів висувають не тільки економічні гасла. "Залиште Сирію, думайте про нас!" — кричали демонстранти біля будівлі парламенту.

Вони вважають, що для виходу з економічної кризи потрібно перш за все покінчити з дорогими військово-політичними авантюрами за кордоном.

Тим часом в Ірані відчувається куди більш небезпечний дефіцит: не вистачає питної води. Уряд не пропонує ніяких заходів щодо вирішення "водної кризи" і не відповідає на вимоги демонстрантів.

QHA повідомляло, що у ніч на 2 січня в Ірані загинули, щонайменше, дев'ять осіб під час антиурядових протестів. Шестеро учасників протесту були вбиті під час нападу на поліцейську дільницю у місті Кахдаріджан.

Протести в Ірані почалися у грудні минулого року. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили інші міста Ірану, у тому числі й Тегеран. Спочатку протестувальники висували соціальні вимоги, незабаром вони стали вимагати політичних змін в країні — відставку президента і духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

QHA