КИЇВ (QHA) -

В Російській Федерації активно проводиться пропаганда, в якій закликають до насильства і називають героїзмом боротьбу з «хохлами та укропами». Про це повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

— Йти в армію, боротися з «хохлами та укропами» — це героїзм. Пропаганда ненависті до всього українського провокує не тільки образи, але й фізичні розправи. Росія перекручує факти про Олімпіаду, про міжнародні суди. Подає так, ніби усі погані, а вони — молодці, їх образили, — зазначила вона.

Скрипник наголосила, що президент Росії Володимир Путін розуміє, що люди почали розчаровуватися і тому активно створює образ ворога, який нібито хоче напасти на РФ, і починає мілітаризацію суспільства.

— В систему освіти півострова впровадили військове навчання. До шкіл приходять терористи «ДНР» і «ЛНР», їх зображують героями. Називають ворогом Україну, хоча ці діти — її громадяни. Чотири роки вони під цим тиском. Через деякий час будуть ненавидіти Україну, — каже вона.

Координатор Кримської правозахисної групи додала, що Україна має зробити більше для того, щоб ці діти мали змогу виїхати на материкову частину країни.

QHA повідомляло, що єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг звинуватив уряд Росії у поширенні дезінформації та організації пропагандистської кампанії в Європейському союзі. Кінг додав, що Єврокомісія розробила низку проектів, спрямованих як на поліпшення компетенції самих користувачів, так і на боротьбу з онлайн-пропагандою.

Джерело: Gazeta.ua

QHA