МОСКВА (QHA) -

Слідчий комітет (СК) Росії ухвалив рішення порушити кримінальну справу стосовно голови МВС України Арсена Авакова за нібито перешкоджання голосуванню російських громадян на виборах президента РФ, повідомила прес-служба СК.

Аваков обвинувачується за статтею 12 КК РФ (Дія кримінального закону стосовно осіб, які вчинили злочин поза межами Росії).

— За даними слідства, Аваков, діючи з групою осіб за попередньою змовою, давав вказівки підлеглим по службі співробітникам МВС України, які забезпечують охорону і безпеку російських дипломатичних установ у Києві, Львові, Одесі та Харкові не пропускати на виборчі дільниці громадян РФ, які перебували на території України від 18 березня 2018 року для участі у виборах президента. У результаті злочинних дій Авакова та інших осіб були грубо порушені законні права та інтереси громадян, гарантовані Конституцією Російської Федерації, — йдеться у повідомленні СК.

Нагадаємо, 18 березня поліцейські заблокували входи до російського посольства у Києві і консульства в Одесі, Харкові, Львові та, за розпорядженням Авакова, не дозволили росіянам взяти участь у виборах президента.

Тоді глава МВС також звернувся до дипломатів і громадян Російської Федерації, закликавши підкоритися законним вимогам України, не провокувати ситуацію і дотримуватися порядку.

Джерело: СК РФ

QHA