МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 25 липня, Державна Дума РФ схвалила в остаточній редакції поправки до закону «Про освіту» в частині вивчення рідної мови з числа мов народів країни і державних мов республік, які перебувають у складі РФ.

Таким чином, законопроект передбачає вивчення російської мови як рідної.

Окрім того, окремим пунктом зазначено про "вільний вибір мови навчання, вивчення рідної мови з числа мов народів Російської Федерації, у тому числі — російської як рідної мови, національних мов республік Російської Федерації здійснюється за заявами батьків (законних представників) неповнолітніх учнів під час прийому (переведенні) на навчання за освітніми програмами дошкільної освіти, мають державну акредитацію освітніх програм початкової загальної і основної загальної освіти".

Вибір рідної мови, яку вивчатиме дитина у школі, а також рідної мови в якості мови навчання (якщо це дозволяють можливості системи освіти того чи іншого регіону), здійснюватиметься на добровільній основі батьками або законними представниками дитини перед вступом до першого і п'ятого класів.

Нагадаємо, 19 липня в усьому світі відбулися пікети на захист обов'язкового викладання національних мов у школах РФ. Представники діаспори корінних народів Росії протестували як у самій РФ, так і в Туреччині, США і в країнах Європи.

QHA писало, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар закликало ООН засудити намір влади Росії ухвалити новий закон, який регулює вивчення рідних мов у школах РФ.

Автори повідомлення підкреслюють, що влада Російської імперії, Радянського Союзу і Російської Федерації проводили геноцид і політику асиміляції народів, чиї землі вони завойовували.

QHA