КИЇВ (QHA) -

Обшуки на підприємстві «Мотор Січ» провели у рамках кримінального провадження у ч. 1 ст. 14 і ст. 113 (диверсії) Кримінального кодексу України. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Згідно з даними СБУ, представники іноземних компаній будують в Україні завод з виробництва двигунів, на який планують перенести українське виробництво і передати йому технології. Іноземці скоїли опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій «Мотор Січі», всупереч законодавству України.

— Співробітниками спецслужби у взаємодії з Держфінмоніторингом України встановлено, що продаж контрольного пакета акцій стратегічного об'єкта ВАТ «Мотор Січ» здійснювався на адресу фізичних осіб і компаній нерезидентів в обсягах менше ніж по 10%, у зв'язку із чим існують підозри про спробу зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарів власників покупців акцій. Наразі представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, які забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства і отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи, — йдеться у повідомленні.

В СБУ додали, що кримінальне провадження відкрили ще у 2017 році. У зв'язку із цим, на 56% акцій підприємства наклали арешт.

— З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні співробітники СБУ 23 квітня 2018 року провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів ВАТ «Мотор Січ» і місцях проживання окремих фізичних осіб. Триває досудове слідство.

QHA повідомляло, що СБУ провела обшуки в публічному акціонерному товаристві «Мотор Січ» у Запоріжжі.

QHA