КИЇВ (QHA) -

 

Законодавчій владі необхідно визначитися з можливістю введення кримінальної відповідальності за подвійне громадянство. Про це повідомив заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Віктор Кононенко.

— Подвійне громадянство у нас хоч законодавчо і забороняється, але ніякої кримінальної відповідальності за це сьогодні немає, — зазначив він.

Кононенко заявив, що це питання потрібно врегулювати і визначити, чи є подвійне громадянство кримінальною відповідальністю.

Заступник голови відомства зазначив, що СБУ відстежує процеси, які відбуваються на Закарпатті, з метою недопущення вчинення злочинів, пов'язаних з втратою територіальної цілісності України.

 

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що у Берегово (Закарпатська область) на території консульства Угорщини видають громадянам України угорські паспорти. Опубліковано відео з прийняттям присяги, де українці називають Угорщину своєю батьківщиною. Після присяги співробітники консульства нібито закликають українців приховувати від держструктур України факт отримання другого громадянства.

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом отримання українцями паспортів Угорщини і додав, що отримання подвійного громадянства тягне за собою позбавлення громадянства України.

QHA повідомляло, що 10% українців має подвійне громадянство, у тому числі — 2 мільйони кримчан. Зазначалося, що від 200 до 500 тисяч жителів Закарпаття мають громадянство Угорщини, а 80 – 150 тисяч українців мають також румунське громадянство.

 

Джерело: Интерфакс-Украина

QHA