МІНСЬК (QHA) -

Через поганий стан дерев'яних конструкцій мосту на північному березі річки Сіверський Донець в пункті пропуску у Станиці Луганській сторонами конфлікту досягнуто згоди про проведення ремонтних робіт 9 і 10 грудня за умови дотримання режиму тиші.

Про це йдеться у заяві Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

— Передбачається тимчасово закрити даний пункт пропуску у ці два дні, а саме 9 і 10 грудня. Сторони також досягли взаєморозуміння в питанні проведення робіт з очищення від рослинності і розмінування в усіх пунктах пропуску на лінії зіткнення для поліпшення безпеки населення при перетині, кажуть у ТКГ.

Беручи до уваги все ще високий рівень порушень режиму припинення вогню, учасники Робочої групи ТКГ повторно висловили свою прихильність перемир'ю, оголошеному у зв'язку із початком навчального року.

Робоча група ТКГ також обговорила питання розведення сил і засобів на лінії фронту. При цьому глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан наголосив на необхідності надання інформації СММ ОБСЄ про розташування озброєнь за лінією відведення і про місця їхнього зберігання.

Як писало QHA, українська влада посилює заходи безпеки на окупованій частині Донбасу, оскільки не виключає ескалації конфлікту.

В Державної прикордонної служби України зазначили, що посилені заходи безпеки в усіх контрольних пунктах в'їзду-виїзду, в яких за останню добу пройшло близько 40 тисяч громадян. На кордоні збільшили кількість прикордонних нарядів, які використовують технічні засоби контролю. До перевірок долучають службових собак.

Раніше повідомлялося, що подальша ескалація напруженості в окупованих районах Луганщини може призвести до значного погіршення гуманітарної ситуації і збільшення потоку цивільного населення на територію, підконтрольну уряду України.

Джерело: ОБСЄ

QHA