КИЇВ (QHA) -

В Україні у рамках декомунізації перейменовані майже тисяча населених пунктів і 52 тисячі площ та вулиць, заявив президент Петро Порошенко на церемонії пам'яті жертв політичних репресій, яка відбулася у неділю на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" під Києвом.

За словами глави держави, наприкінці 2013 року карта України мала вигляд немов ілюстрація до підручника з історії КПРС.

Порошенко зазначив, що міста, селища і села України "були щедро утикані ідолами Леніна і його соратників".

— На підставі закону України про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів перейменовано 52 тисячі площ і вулиць, майже тисячу населених пунктів. Одних тільки пам'ятників Леніну демонтували майже півтори тисячі, — сказав він.

Глава держави зазначив, що реалізація декомунізації в Україні, як і інші дії влади у гуманітарній політиці, спирається на потужну підтримку українців, викликану тектонічними змінами громадської думки, що відбулися під час і після Революції Гідності та внаслідок російської агресії.

Раніше QHA повідомляло, що у Верховній Раді пропонують скасувати вихідний день 9 травня і перенести його на 8 травня.

Метою законопроекту є зменшення впливу прорадянської і російської пропаганди через ідеологічні штампи про «Велику Вітчизняну Війну», які використовуються антиукраїнськими силами для знищення існування української держави.

Раніше повідомлялося, що в Україні зміниться календар святкових днів. 8 березня пропонується перейменувати у День боротьби за права жінок, з позбавленням його статусу вихідного дня. 1 травня залишається святом, але не як Міжнародний день солідарності трудящих, а як День праці.

QHA