КИЇВ (QHA) -

В Україні ведеться робота зі створення міжнародної платформи, аналогічній формату тристоронньої контактної групи в Мінську для обговорення питань анексованого Криму. Про це повідомила позафракційний нардеп, голова комітету ВР із закордонних справ Ганна Гопко.

— Є ще ідея, щоб зробити окрему платформу на прикладі того, що є з мирного врегулювання ситуації на сході — "нормандський формат" і ТКГ у Мінську. Дуже багато зусиль зараз правозахисників, кримських татар, щоб був окремий міжнародний майданчик, на якому б постійно обговорювалися всі питання, пов'язані з Кримом, — сказала Гопко.

Вона підкреслила, що для України і окупований Крим, і тимчасово неконтрольована територія Донецької та Луганської областей взаємопов'язані.

Нагадаємо, 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. У результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа, 25 — проти і 77 утрималися.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що рішення Третього комітету Генасамблеї ООН щодо посилення резолюції про права людини в анексованому Криму є черговим ляпасом Росії, так як вміст документа став більш жорстким у порівнянні з попереднім варіантом.

У свою чергу, глава комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачев вважає голосування в Нью-Йорку за проект резолюції щодо Криму «відображенням нинішніх русофобських кампаній Заходу».

Джерело: 112 Україна

QHA