КИЇВ (QHA) -

В Україні немає механізму реалізації та контролю за виконанням антиросійських санкцій. Про це заявив 25 квітня під час експертної дискусії "Антиросійські санкції: інструмент впливу або демонстрація безсилля?" Член Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Данило Гетьманцев, передає кореспондент QHA.

— У законодавстві (Україна — ред.) немає механізму реалізації та контролю за виконанням санкцій. РНБО уповноважив Кабінет міністрів і Національний банк контролювати виконання санкцій, але в законі немає таких повноважень, які б регулювали діяльність цих державних органів. Це створює проблему, оскільки в Україні відповідно до статті 19 Конституції держоргани зобов'язані діяти винятково у межах та в спосіб, визначені законом, — підкреслив Гетьманцев.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній, заявили у Міністерстві фінансів США.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів, як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також в числі тих, на кого тепер поширюються обмеження, — глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

10 квітня про намір ввести аналогічні санкції заявив президент України Петро Порошенко.

QHA