КИЇВ (QHA) -

В Україні відбудеться міжнародний форум, присвячений 4-річчю окупації Росією Криму — «Захоплений півострів: чотири роки опору», який запланувало Міністерство інформаційної політики України. Про це 20 лютого під час прес-конференції повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

— Міжнародний форум вже став майданчиком для того, щоб консолідувати позицію державної влади, громадських діячів та міжнародної спільноти. У рамках форуму відбудуться ці класичні три панелі.

Перша панель має зібрати усіх представників державної влади: представників міністерств культури, освіти, соціальної політики, закордонних справ, а також представників офісу омбудсмена, прокуратури Криму і Представництва Президента України в АРК «для того, щоб послухати, що владою робиться для того, аби інтегрувати Крим або зупинити окупацію».

Джапарова заявила, що однією з цілей форуму є «комунікація держави і суспільства за допомогою ЗМІ».

Друга панель збере представників міжнародної спільноти.

— Важлива також міжнародна панель. Уже підтвердила свою участь пані Ребекка Хармс, представник Німеччини і потужний адвокат української позиції у світі. Ми плануємо на цій панелі створення міжнародної платформи з деокупації Криму.

Заступник голови Мінінформполітики додала, що потрібна «формалізована платформа, яка б на рівні керівників держав — друзів України підтримувала тему Криму».

— Це ключове питання, тому що російські зусилля спрямовані на те, щоб переглянути той мінімум політичний, який є (по Росії) — політику невизнання і політику санкцій, і для нас створення такої платформи є ключовим.

Третя панель буде присвячена діяльності правозахисників і ситуації з правами людини. У рамках цієї панелі підніметься питання того, як Україна може допомогти родичам і родинам політв'язнів.

Нагадаємо, колишній в.о. міністра оборони, екс-командувач ВМС Ігор Тенюх заявив, що Росія почала підготовку до анексії Криму ще у 2010 році, коли Віктор Янукович прийшов до влади. Підготовка почалася з кадрових чисток, скорочення чисельності флоту, розформування комісаріатів та укомплектування ВМС контрактниками з Криму.

QHA