КИЇВ (QHA) -

В Україні за останні два роки приблизно на 2% зменшилася кількість як прихильників Митного союзу з Росією, так і вступу до НАТО.

Про це свідчать результати опитування «Суспільно-політичні настрої жителів України: квітень 2018», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), в якому взяло участь понад 2 тисячі респондентів з різних регіонів України, окрім АР Крим та ОРДЛО.

Якщо порівнювати свіжі дані з опитуванням КМІС, проведеним у травні 2016 року, то можна побачити, що серед українців незначно поменшало прихильників і східного, і західного векторів руху. Щоправда, варто зазначити, що кількість прихильників «східного» вектору перетнула психологічну межу і впала нижче 10%.

За те, щоб Україна йшла інтеграційним напрямком вступу до Європейського Союзу в квітні 2018 року висловилися 45,9% українців (два роки тому таких було 46,2%); до Митного союзу — 8,9% (два роки тому — 11,6%). Ще 31,6% українців вважають, що Україні не слід ані орієнтуватися на вступ до ЄС, ані до Митного союзу (32,1% виступало за це у 2016 році).

Щодо вступу до НАТО, то у квітні 2018 року підтримку цьому курсу висловили 41,4% населення, не підтримують — 37,8%, не визначилися зі своєю думкою 20% респондентів. Для порівняння — у 2016 році підтримку вступу до НАТО висловили 43,9% респондентів; що не підтримують вступ заявило 38%, не визначилися зі своєю думкою 18,1%.

КМІС також запропонував респондентам назвати найбільш актуальні проблеми сьогодення і з великим відривом пріоритетом було названо припинення війни.

Наприкінці квітня 2018 року із запропонованого переліку проблем першочерговими для України українці назвали: припинення війни на Сході — 61,7%, створення робочих місць — 33,5%, підвищення зарплат і пенсій — 31,9%, подолання корупції — 29%, зниження тарифів на комунальні послуги — 19,1%.

Нещодавно президент України Петро Порошенко заявив, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі десять років.

У квітні Україна заявила, що припинить офіційну участь в статутних органах Співдружності Незалежних держав і закриє своє представництво при інституціях СНД у Мінську.

QHA