КИЇВ (QHA) -

У минулому році жителів Криму недостатньо інформували про вступну кампанію «Крим — Україна». Про це у коментарі QHA повідомив постійний представник Президента України в Криму Борис Бабін.

— У минулому році не було вирішено основну проблему, а саме — кримчан неналежно поінформували про таку можливість. У цьому році, в рамках наших повноважень, ми зробили все, що могли з цього питання. Ми спілкувалися з телерадіокомпаніями, з виданнями, навчальними закладами, — зазначив Бабін.

Він заявив, що найпростішою схемою інформування жителів окупованого Криму є пряма комунікація між навчальним закладом і телерадіокомпанією, яка мовить на півострові.

— На сьогодні створено до 20 роликів, які транслюють на півострові у навчальних закладах, охоплених кампанією «Крим — Україна».

Додаткові матеріали про вступну кампанію, розроблені вузами за сприяння представництва Президента в АРК, поширюють прикордонники, Нацполіція АРК і підрозділи Державної міграційної служби (ДМС) України в Херсонській області.

— У цьому році інформованість вища, ніж у минулому. Вузи більш підготовлені до кримського питання, створена дорожня карта гуртожитків, є взаємодія зі школами, де будуть проводитися іспити для зарахування.

За словами Бабіна, восени ми побачимо реальний результат інформування.

— Я не думаю, що він буде у 10 разів більший, ніж у минулому році, але ми однозначно отримаємо інший результат. І в подальшому він покращиться. Пропаганда з того боку йде божевільна. Кращий спосіб контрпропаганди — це вчинки і реальне життя. Тобто, коли люди бачать, що є навчання, є можливості, ніхто тут нікого не дискримінує, ніхто не політизує це питання. Це реальний освітній процес, який дає реальні дипломи. Щорічно абітурієнтів з Криму буде більше й більше.

QHA повідомляло, що Міністерство освіти і науки зашифрує прізвища абітурієнтів з окупованих Криму і Донбасу, які вступили в українські вузи. Для випускників з окупованих територій з 4 червня — 28 вересня працюватимуть освітні центри «Донбас —Україна» і «Крим — Україна».

Пізніше з'явилися списки вузів, які відкриють освітні центри «Крим — Україна».

QHA