КИЇВ (QHA) -

Використання деякими українцями безвізових поїздок до Європи для працевлаштування є порушенням наших домовленостей з ЄС і може становити загрозу для безвізового режиму.

Як передає кореспондент QHA, про це сказав заступник начальника управління консульського обслуговування, начальник відділу консульсько-правових питань Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Міняйло сьогодні на круглому столі «Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості та проблеми», присвяченому Дню Європи в Україні.

Сергій Міняйло нагадав, що безвізовий режим розповсюджується лише на туристичні поїздки і не скасовує візи під час працевлаштування і навчання, однак певна кількість громадян України використовують безвізовий режим не за призначенням. Наприклад, українці найбільше серед іноземців, отримують в Європі кількість зобов'язань для повернення до країни походження, тобто документів, які зобов’язують людину, що порушує міграційне законодавство, повернутися добровільно додому.

Подібні порушення безвізового режиму з боку деяких українців представник українського МЗС назвав найбільшою небезпекою для безвізового режиму, хоча кількість таких порушників незначна. 

—  Європейська сторона моніторить ці процеси (порушення правил безвізу) і треба визнати, що на жаль громадяни України є першою групою іноземців, які отримують в Європі найбільшу кількість зобов'язань для повернення до країни походження. Таке порушення наших домовленостей є найбільшою небезпекою для безвізового режиму. Безвіз є індикатором незворотності українського поступу до Європи, і коли є небезпека повернення візового режиму, це непокоїть.

Водночас, Міняйло віддав належне свідомості українських громадян, які виконують ці зобов'язання і самостійно повертаються додому. Він також зауважив, що безвіз є дуже затребуваним серед пересічних українців, що підтверджують неймовірні черги за біометричними паспортами.

Представник МЗС також зазначив, що на безвізовий режим впливає те, що вже понад чотири роки Україна змушена жити у стані фактичної війни, окупації і втрати частини території.

—  Увесь наш рух в Європу супроводжується війною, втратою частини території, окупацією. Це та реалія, з якою нам доводиться жити вже чотири роки, і вона значним чином впливає на наш безвізовий режим.

За його словами, Європа вбачає небезпеку в тому, що існує потенційна можливість просування до ЄС тої зброї, яка є у зоні конфлікту на Сході України і яка спочатку попадає на підконтрольну уряду територію. Ще одним ризиком в Європі вважають використання старих (паперових) паспортів, зокрема, коли громадяни України використовують підробні документи.

Раніше повідомлялося, що за перші півроку дії безвізового режиму з Європою, безвізом скористалися понад 400 тисяч українців.

QHA