КИЇВ (QHA) -

У відповіді Вселенського патріархату на звернення президента України Петра Порошенка про надання Українській православній церкві автокефалії є позитивний момент. Про це заявив представник Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) протоієрей Микола Данилевич на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що позитивним моментом є те, що Вселенський патріархат "матиме близькі стосунки з іншими православними церквами з метою повідомлення та узгодження".

— Залишаючи за дужками питання про те, кому цю автокефалію надавати, та інші моменти, хотів би звернути увагу на два моменти у тексті заяви: 1) Вселенський патріарх несе відповідальність за всеправославну єдність; 2) у зв'язку із чим вирішив мати близькі стосунки з іншими православними церквами з метою повідомлення та узгодження (з ними цього питання), — написав протоієрей Микола Данилевич.

Представник УПЦ МП додав, що Вселенський патріархат не зробить нічого, що завадило б загальноправославній єдності.

Нагадаємо, президент України звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням щодо надання томосу про автокефалію Українській православній церкві. У свою чергу представники Вселенського патріархату відзначили, що проінформують про своє рішення з приводу української автокефалії усі помісні православні церкви.

Раніше в УПЦ МП заявили, що у президента і Верховної Ради не було підстав звертатися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні.

QHA