БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Нові санкції відносно Росії та Ірану, про введення яких домовилися в Конгресі США, можуть мати «незаплановані наслідки» для трансатлантичної єдності в питанні обмежувальних заходів і на спроби ЄС диверсифікувати джерела енергопостачання, йдеться в заяві Єврокомісії, опублікованій 22 липня, повідомляє Deutsche Welle.

При цьому у Брюсселі закликали США, щоб «будь-які можливі нові заходи були скоординовані з міжнародними партнерами». Це потрібно для збереження єдності, яка створює основу для «зусиль з повної імплементації Мінських домовленостей».

— Ми високо цінуємо єдність, що превалює серед міжнародних партнерів у нашому підході до дій Росії в Україні та до подальших санкцій. Ця єдність є гарантією ефективності наших заходів, — йдеться в заяві Єврокомісії.

Таким чином у Брюсселі відреагували на опублікований на сайті Конгресу США в той же день текст законопроекту про нові обмежувальні заходи Вашингтона щодо Росії та Ірану. У Єврокомісії вважають, що законопроект був продиктований «внутрішньополітичними міркуваннями».

Нагадаємо, згідно з проектом поправок, які узгодили республіканці та демократи в Конгресі США, Сполучені Штати мають намір і надалі виступати проти будівництва газопроводу «Північний потік-2», оскільки, на думку американських законодавців, цей проект «шкодить енергетичній безпеці Євросоюзу, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та прагненням України в сфері енергетики». У той же час санкції не повинні торкнутися співпраці США і Росії в космічній сфері.

Як повідомляло QHA, російський «Газпром» прискорює будівництво трубопроводу «Турецький потік» через побоювання, що екстериторіальні санкції, які готуються в США, у кінцевому підсумку «поставлять хрест» на цьому проекті.

ФОТО: інтернет

QHA