ДОНЕЦЬК (QHA) -

У рамках виконання рішення Ради національної безпеки та оборони України «Про невідкладні додаткові заходи щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України» поліція Донецької області створює систему контролю на залізничних та автомобільних дорогах.

В районі селища Верхньоторецьке відкритий додатковий блокпост. Про це повідомила прес-служба Нацполіціі Донецької області.

На новому блокпосту цілодобово нестимуть службу співробітники поліції та Нацгвардії. Таким чином, на законних підставах будуть взяті під контроль шляхи, які використовувалися для поставок товарів на окуповану територію. Серед основних напрямків: залізничну колію Костянтинівка — Новгородське (ст. Фенольна) Верхньоторецьке Ясинувата, а також автомобільні траси між Костянтинівкою, Торецьким і нині окупованою Ясинуватою.

Додаткові стаціонарні блокпости відкриються по всій лінії розмежування у ключових транспортних вузлах. Крім того, траси та другорядні дороги патрулюватимуть мобільні групи поліції.

Як повідомляло QHA, 15 березня РНБО відреагувала на захоплення розташованих в ОРДЛО підприємств, які перебували під українською юрисдикцією, і загострення ситуації у зоні АТО.

РНБО ухвалила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів із виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію дотику.

Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію розмежування залізничними та автомобільними шляхами. Переміщення вантажів припинене з 13-ї години 15 березня.

Кабінету Міністрів доручено невідкладно розробити і втілити в життя план заходів щодо забезпечення безпечного та надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив захоплення підприємств у ОРДЛО на економіку і бюджет країни та вжити заходів щодо його мінімізації.

ФОТО: інтернет

QHA