КИЇВ (QHA) -

Звільнений з російської в'язниці кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко прибув в Україну. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, Костенко перетнув російсько-український кордон разом з українськими дипломатами.

— Олександр Костенко разом з нашими дипломатами перетнули російсько-український кордон. Планується, що ввечері вони прибудуть до Києва», — повідомила Геращенко.

За її словами, українська сторона й надалі робитиме усе для підтримки незаконно ув'язнених в Росії українських громадян, незалежно від їхніх поглядів і переконань.

— Наше завдання — звільнити, допомогти, захистити права, добиватися консульського доступу. Усі інші питання — в інші органи і структури, — зазначила вона.

Нагадаємо, Костенко вийшов на свободу 3 серпня.

У травні 2015 року жителя Сімферополя Олександра Костенка кримський «суд» засудив до чотирьох років і двох місяців ув'язнення нібито за нанесення каліцтв співробітнику кримського «Беркута» у Києві. Справу українця тоді взяла під особистий контроль «прокурор Криму» Наталія Поклонська.

Справа Костенка стала безпрецедентною на той момент, оскільки російська влада, по суті, покарала його за участь у подіях лютого 2014 року, які відбулися навіть не в Криму, а у Києві.

Після розгляду касаційної скарги термін зменшили до трьох років і шести місяців ув'язнення. Кримчанина тримали в російській виправній колонії № 5 м. Кірово-Чепецьк (Кіровська область РФ).

QHA