КІРОВО-ЧЕПЕЦЬК (QHA) -

Кримський активіст і політв'язень Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 у місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.

Про це заявив член Громадської спостережної комісії Кіровської області Денис Шадрін, який зустрічав Костенка.

За його словами, Костенко поїде до Києва через Москву.

— Олександр вийшов о 10:54. Зустрічали його члени спостережної комісії — Артур Абашев і я, — сказав Шадрін.

Радник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олена Мячина повідомила, що консул України поки не повідомляв інформації про Костенка, хоча в уповноваженого цим питанням займаються.

— Ми цю інформацію збираємо. Раніше говорили, що його можуть випустити 3 або 5 числа. Ми обов'язково пізніше дамо про це повну інформацію — сказала Мячина.

Інформацію про звільнення Костенка підтвердив і журналіст Антон Наумлюк.

Він розповів подробиці справи Костенка і про тортури щодо політв'язня.

— Під час затримання співробітник ФСБ зламав Костенку руку. Співробітник й досі працює в органах, під час обшуку і затримання Ісмаіла Рамазанова, обвинуваченого у розповсюдженні екстремістських висловлювань за допомогою інтернет-рації Zello, цей же співробітник підкинув йому пакет з патронами 9 калібру, — повідомив Наумлюк у своєму Facebook.

Відзначимо, у травні 2015 року жителя Сімферополя Олександра Костенка кримський «суд» засудив до чотирьох років і двох місяців ув'язнення нібито за завдання каліцтв співробітнику кримського «Беркута» у Києві. Справу українця тоді взяла під особистий контроль «прокурор Криму» Наталія Поклонська.

Після розгляду касаційної скарги термін зменшили до трьох років і шести місяців ув'язнення. Кримчанина тримали в російській виправній колонії № 5 м. Кірово-Чепецьк (Кіровська область РФ).

Справа Костенка стала безпрецедентною на той момент, оскільки російська влада, по суті, покарала його за участь у подіях лютого 2014 року, які відбулися навіть не в Криму, а у Києві.

Після арешту Олександра у березні 2015 року його батько Федір Костенко публічно заявив про тортури, за допомогою яких окупаційна влада вибивала потрібні їй «свідчення» у його сина: били, зламали руку, потім підвішували за неї, били електричним струмом. Після цього Федір Костенко попрямував з Криму до Києва, щоб публічно розповісти про незаконну справу проти його сина, і зник безвісти.

QHA писало, що Костенко може втратити руку після тортур співробітниками кримського ФСБ.

Джерело: Громадське

QHA